MK-100E (elektromotor)

Štiepkovač MK-100 E drví konáre, dosky, drevný odpad a iné na štiepku dlhú 5 až 50 mm. Veľkosť štiepky nie je nastaviteľná a závisí hlavne od typu podávaného materiálu. Maximálny priemer konárov je 100 mm v závislosti od druhu a tvrdosti dreva. Získanú štiepku je možné použiť na kúrenie v kotloch, krboch, kachliach a v iných vykurovacích zariadeniach. Štiepka môže byť použitá aj ako mulčovací materiál pre rastliny. Pri ďalšom spracovaní je možné získať palivové pelety z drevnej štiepky.

Štiepkovač je vybavený elektromotorom o výkone 11 kW. Na štiepkovači je umiestnený ovládací panel motora, ktorý má systém ochrany motora pred preťažením. Štiepkovač je možné používať aj v interiéri, bez obáv zo škodlivých výfukových plynov. Rám štiepkovača je pevný, vybavený opornými nohami a je možné ho upevniť na prívesný vozík za auto.

Pracovným telesom štiepkovača MK – 100 BD je kotúč, na ktorom sú 4 nože. Vďaka tomuto pracovnému mechanizmu je hodinový výkon štiepkovača  až 6 m3/hod. Nože sú vyrobené z ocele a sú obojstranné, čo značne predlžuje ich životnosť. Je vybavený špeciálnou bezpečnostnou rukoväťou, ktorá je umiestnená na okraji vstupu a slúži na núdzové zastavenie. Komín štiepkovača je otočný o 360°. Záruka až 36 mesiacov.

Technická špecifikácia:

Dĺžka1700 mm
Šírka1290 mm
Výška1650 mm
Hmotnosť295 kg
Max. výkon štiepkovača6 m3/hod
Max. priemer mäkkého dreva100 mm
Max. priemer tvrdého dreva80 mm
Dĺžka polena5 – 50 mm
Počet nožov4 ks
Max. otáčky pracovných nožov835 ot./min
Výkon motora11 kW
Max. otáčky na hriadeli motora3000 ot./min
Napájanie380 V